Hopp til innhold
Carby

Åseral vs Røst

Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832

Kommunevåpen Åseral

Åseral

518

−15 siste 3 år

Se Åseral →
Kommunevåpen Røst

Røst

188

+13 siste 3 år

Se Røst →

Åseral vs Røst – utvikling

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

År-for-år sammenligning

År Åseral Røst Differanse
2025 518 188 +330
2024 516 180 +336
2023 530 173 +357
2022 533 175 +358
2021 548 170 +378
2020 542 186 +356
2019 542 201 +341
2018 528 196 +332
2017 546 196 +350
2016 535 177 +358
2015 509 169 +340
2014 500 167 +333
2013 488 161 +327
2012 483 175 +308
2011 462 169 +293
2010 426 160 +266
2009 415 148 +267
2008 411 157 +254

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

Vanlige spørsmål

Hvilken kommune har flest biler – Åseral eller Røst?

Åseral har flest biler med 518 registrerte personbiler i 2025, mot 188 i Røst.

Hvor mye har bilbestanden vokst i Åseral og Røst?

Åseral har vokst 26 % siden 2008 (fra 411 til 518 biler). Røst har i samme periode vokst 20 % (fra 157 til 188 biler).

Populære kommunesammenligninger

Carby er en uavhengig tjeneste og er ikke tilknyttet, sponset av eller godkjent av bilprodusentene som omtales på siden. Logoer, varemerker og merkevarer tilhører sine respektive eiere.