Bærum vs Kvænangen
Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832
Bærum vs Kvænangen – utvikling
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Bærum | Kvænangen | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 78 145 | 683 | +77 462 |
| 2024 | 92 130 | 678 | +91 452 |
| 2023 | 96 269 | 654 | +95 615 |
| 2022 | 100 395 | 645 | +99 750 |
| 2021 | 104 123 | 654 | +103 469 |
| 2020 | 104 967 | 640 | +104 327 |
| 2019 | 104 664 | 670 | +103 994 |
| 2018 | 102 174 | 664 | +101 510 |
| 2017 | 95 088 | 665 | +94 423 |
| 2016 | 90 102 | 654 | +89 448 |
| 2015 | 87 847 | 641 | +87 206 |
| 2014 | 85 179 | 631 | +84 548 |
| 2013 | 81 596 | 609 | +80 987 |
| 2012 | 77 779 | 624 | +77 155 |
| 2011 | 74 217 | 635 | +73 582 |
| 2010 | 70 644 | 613 | +70 031 |
| 2009 | 66 992 | 598 | +66 394 |
| 2008 | 65 302 | 586 | +64 716 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilken kommune har flest biler – Bærum eller Kvænangen?
Bærum har flest biler med 78 145 registrerte personbiler i 2025, mot 683 i Kvænangen.
Hvor mye har bilbestanden vokst i Bærum og Kvænangen?
Bærum har vokst 20 % siden 2008 (fra 65 302 til 78 145 biler). Kvænangen har i samme periode vokst 17 % (fra 586 til 683 biler).