Engerdal vs Frosta
Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832
Engerdal vs Frosta – utvikling
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Engerdal | Frosta | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 808 | 1 632 | −824 |
| 2024 | 826 | 1 604 | −778 |
| 2023 | 828 | 1 630 | −802 |
| 2022 | 822 | 1 621 | −799 |
| 2021 | 829 | 1 613 | −784 |
| 2020 | 827 | 1 576 | −749 |
| 2019 | 842 | 1 539 | −697 |
| 2018 | 842 | 1 518 | −676 |
| 2017 | 835 | 1 459 | −624 |
| 2016 | 825 | 1 476 | −651 |
| 2015 | 814 | 1 442 | −628 |
| 2014 | 813 | 1 426 | −613 |
| 2013 | 802 | 1 408 | −606 |
| 2012 | 793 | 1 369 | −576 |
| 2011 | 785 | 1 316 | −531 |
| 2010 | 796 | 1 257 | −461 |
| 2009 | 773 | 1 249 | −476 |
| 2008 | 744 | 1 226 | −482 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilken kommune har flest biler – Engerdal eller Frosta?
Frosta har flest biler med 1 632 registrerte personbiler i 2025, mot 808 i Engerdal.
Hvor mye har bilbestanden vokst i Engerdal og Frosta?
Engerdal har vokst 9 % siden 2008 (fra 744 til 808 biler). Frosta har i samme periode vokst 33 % (fra 1 226 til 1 632 biler).