Hopp til innhold
Carby

Masfjorden vs Skien

Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832

Kommunevåpen Masfjorden

Masfjorden

1 016

+51 siste 3 år

Se Masfjorden →
Kommunevåpen Skien

Skien

31 799

+1 859 siste 3 år

Se Skien →

Masfjorden vs Skien – utvikling

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

År-for-år sammenligning

År Masfjorden Skien Differanse
2025 1 016 31 799 −30 783
2024 979 29 849 −28 870
2023 977 29 942 −28 965
2022 965 29 940 −28 975
2021 964 29 508 −28 544
2020 942 28 611 −27 669
2019 211 28 559 −28 348
2018 199 28 181 −27 982
2017 192 28 224 −28 032
2016 204 28 085 −27 881
2015 199 27 694 −27 495
2014 195 27 223 −27 028
2013 193 26 842 −26 649
2012 196 26 377 −26 181
2011 196 25 918 −25 722
2010 198 25 499 −25 301
2009 187 24 939 −24 752
2008 170 24 356 −24 186

Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler

Vanlige spørsmål

Hvilken kommune har flest biler – Masfjorden eller Skien?

Skien har flest biler med 31 799 registrerte personbiler i 2025, mot 1 016 i Masfjorden.

Hvor mye har bilbestanden vokst i Masfjorden og Skien?

Masfjorden har vokst 498 % siden 2008 (fra 170 til 1 016 biler). Skien har i samme periode vokst 31 % (fra 24 356 til 31 799 biler).

Populære kommunesammenligninger

Carby er en uavhengig tjeneste og er ikke tilknyttet, sponset av eller godkjent av bilprodusentene som omtales på siden. Logoer, varemerker og merkevarer tilhører sine respektive eiere.