Osen vs Valle
Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832
Osen vs Valle – utvikling
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Osen | Valle | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 553 | 732 | −179 |
| 2024 | 544 | 703 | −159 |
| 2023 | 550 | 703 | −153 |
| 2022 | 555 | 693 | −138 |
| 2021 | 548 | 694 | −146 |
| 2020 | 559 | 697 | −138 |
| 2019 | 565 | 695 | −130 |
| 2018 | 552 | 685 | −133 |
| 2017 | 540 | 689 | −149 |
| 2016 | 533 | 692 | −159 |
| 2015 | 531 | 678 | −147 |
| 2014 | 519 | 679 | −160 |
| 2013 | 520 | 680 | −160 |
| 2012 | 533 | 656 | −123 |
| 2011 | 525 | 637 | −112 |
| 2010 | 519 | 625 | −106 |
| 2009 | 525 | 613 | −88 |
| 2008 | 511 | 614 | −103 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilken kommune har flest biler – Osen eller Valle?
Valle har flest biler med 732 registrerte personbiler i 2025, mot 553 i Osen.
Hvor mye har bilbestanden vokst i Osen og Valle?
Osen har vokst 8 % siden 2008 (fra 511 til 553 biler). Valle har i samme periode vokst 19 % (fra 614 til 732 biler).