Rauma vs Sørreisa
Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832
Rauma vs Sørreisa – utvikling
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Rauma | Sørreisa | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4 274 | 2 256 | +2 018 |
| 2024 | 4 192 | 2 169 | +2 023 |
| 2023 | 4 157 | 2 169 | +1 988 |
| 2022 | 4 167 | 2 172 | +1 995 |
| 2021 | 4 148 | 2 205 | +1 943 |
| 2020 | 4 330 | 2 164 | +2 166 |
| 2019 | 4 331 | 2 148 | +2 183 |
| 2018 | 4 213 | 2 136 | +2 077 |
| 2017 | 4 256 | 2 161 | +2 095 |
| 2016 | 4 181 | 2 093 | +2 088 |
| 2015 | 4 095 | 1 983 | +2 112 |
| 2014 | 3 983 | 1 923 | +2 060 |
| 2013 | 3 930 | 1 907 | +2 023 |
| 2012 | 3 835 | 1 819 | +2 016 |
| 2011 | 3 756 | 1 767 | +1 989 |
| 2010 | 3 666 | 1 769 | +1 897 |
| 2009 | 3 658 | 1 704 | +1 954 |
| 2008 | 3 553 | 1 663 | +1 890 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilken kommune har flest biler – Rauma eller Sørreisa?
Rauma har flest biler med 4 274 registrerte personbiler i 2025, mot 2 256 i Sørreisa.
Hvor mye har bilbestanden vokst i Rauma og Sørreisa?
Rauma har vokst 20 % siden 2008 (fra 3 553 til 4 274 biler). Sørreisa har i samme periode vokst 36 % (fra 1 663 til 2 256 biler).