Rødøy vs Smøla
Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832
Rødøy vs Smøla – utvikling
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Rødøy | Smøla | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 583 | 1 133 | −550 |
| 2024 | 568 | 1 103 | −535 |
| 2023 | 557 | 1 093 | −536 |
| 2022 | 563 | 1 106 | −543 |
| 2021 | 554 | 1 100 | −546 |
| 2020 | 565 | 1 110 | −545 |
| 2019 | 573 | 1 117 | −544 |
| 2018 | 556 | 1 094 | −538 |
| 2017 | 544 | 1 117 | −573 |
| 2016 | 550 | 1 093 | −543 |
| 2015 | 538 | 1 057 | −519 |
| 2014 | 523 | 1 060 | −537 |
| 2013 | 528 | 1 055 | −527 |
| 2012 | 510 | 1 029 | −519 |
| 2011 | 505 | 991 | −486 |
| 2010 | 468 | 990 | −522 |
| 2009 | 467 | 992 | −525 |
| 2008 | 449 | 949 | −500 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilken kommune har flest biler – Rødøy eller Smøla?
Smøla har flest biler med 1 133 registrerte personbiler i 2025, mot 583 i Rødøy.
Hvor mye har bilbestanden vokst i Rødøy og Smøla?
Rødøy har vokst 30 % siden 2008 (fra 449 til 583 biler). Smøla har i samme periode vokst 19 % (fra 949 til 1 133 biler).