Skien vs Ullensvang
Sammenligning av bilbestand i 2025 · Kilde: SSB 07832
Skien vs Ullensvang – utvikling
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
År-for-år sammenligning
| År | Skien | Ullensvang | Differanse |
|---|---|---|---|
| 2025 | 31 799 | 6 105 | +25 694 |
| 2024 | 29 849 | 5 946 | +23 903 |
| 2023 | 29 942 | 5 929 | +24 013 |
| 2022 | 29 940 | 5 901 | +24 039 |
| 2021 | 29 508 | 5 843 | +23 665 |
| 2020 | 28 611 | 5 665 | +22 946 |
| 2019 | 28 559 | 12 219 | +16 340 |
| 2018 | 28 181 | 12 132 | +16 049 |
| 2017 | 28 224 | 12 085 | +16 139 |
| 2016 | 28 085 | 11 890 | +16 195 |
| 2015 | 27 694 | 11 836 | +15 858 |
| 2014 | 27 223 | 11 530 | +15 693 |
| 2013 | 26 842 | 11 372 | +15 470 |
| 2012 | 26 377 | 11 158 | +15 219 |
| 2011 | 25 918 | 10 993 | +14 925 |
| 2010 | 25 499 | 10 668 | +14 831 |
| 2009 | 24 939 | 10 402 | +14 537 |
| 2008 | 24 356 | 10 260 | +14 096 |
Kilde: SSB tabell 07832 · Personbiler
Vanlige spørsmål
Hvilken kommune har flest biler – Skien eller Ullensvang?
Skien har flest biler med 31 799 registrerte personbiler i 2025, mot 6 105 i Ullensvang.
Hvor mye har bilbestanden vokst i Skien og Ullensvang?
Skien har vokst 31 % siden 2008 (fra 24 356 til 31 799 biler). Ullensvang har i samme periode vokst -40 % (fra 10 260 til 6 105 biler).